Bożena Przyjemska – naturoterapeutka, dietetyczka, osteopatka, z wykształcenia biolog, absolwentka szkoły medycznej. Uczestniczyła w wielu projektach naukowych w Polsce, USA i Kanadzie, w Toronto założyła Akademię Zdrowia (Health Academy) i prowadzi praktykę terapeutyczną. Dzięki wiedzy z zakresu medycyny akademickiej, naturalnej, psychologii, a także silnemu biopolu od 30 lat pomaga chorym w wielu krajach. Od 1999 r. szkoli, także w Polsce, w zakresie technik osteopatycznych w ramach warsztatów i seminariów Terapii Czaszkowo-Krzyżowej oraz rozluźnienia powięziowo-mięśniowego. Stosuje wiele różnych metod, m.in.: bioenergoterapię, ziołolecznictwo, homeopatię, dietetykę, masaż, psychoterapię czy uruchamianie pamięci komórkowej. Jest autorką kilku cenionych książek, dotyczących istotnych problemów zdrowotnych. Oto one.


Terapia czaszkowo-krzyżowa. Skuteczne techniki leczenia.(Vital).

terczaszk

To książka – podręcznik, którą zadebiutowała. Metodę tę niezwykle ceni, uważając, że skutecznie pomaga w wielu problemach zdrowotnych, od psychoz, autyzmu, kłopotów z koncentracją, zaburzeń osobowości, nadpobudliwości u dzieci i dorosłych, stresu, poprzez dysleksję, bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem, słuchem, zapalenie zatok, po wady wymowy, zgryzu, zgrzytanie zębami. Może być stosowana w każdym wieku, poczynając od niemowląt. Jest nieinwazyjna, bezpieczna, bezbolesna. Sprawdza się zarówno w gabinetach terapeutycznych, jak i zastosowaniu domowym.

Autorka szczegółowo opisuje terapię czaszkowo-krzyżową jako holistyczny, nowatorski system uzdrawiania, odkryty przez amerykańskich osteopatów, który wykorzystuje zdolności samoregulacji. Zakłada on, że pod wpływem urazów, stresu oraz traumatycznych przeżyć powstają w organizmie zakłócenia pracy układu krwionośnego oraz blokady powodujące napięcia mięśni, co prowadzi do licznych dolegliwości. Terapeuta usuwa napięcia delikatnymi manipulacjami i uciskiem w obrębie czaszki, klatki piersiowej, przepony, miednicy i kości krzyżowej. W zaawansowanej formie osteopatia kranialna obejmuje prace z emocjami i jest rodzajem psychoterapii tkankowej. Dotyczy to zwłaszcza tkanki łącznej, która ma zdolność przechowywania traumatycznych przeżyć. Terapeuta, używając intencji, wprowadza do tkanek informację, pomagającą uruchomić mechanizmy samoleczenia. Dlatego tak istotna jest współpraca ze strony pacjenta, polegająca na wizualizacji, zaangażowaniu w ten proces jego świadomości i podświadomości.

Cena: 39,30 zł

_______________________

 

Niebezpieczne zboża. Groźny gluten. Dlaczego zboża mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia? (Vital).

niebezb

 

Niemal we wszystkich kulturach produkty zbożowe są podstawowym elementem codziennej diety w formie chleba, placków, bułek, ciastek, makaronów, płatków i wielu innych. Spożywamy je od wczesnego dzieciństwa do późnej starości, wierząc, że są bardzo pożywne. Czy jest tak naprawdę?

Autorka pokazuje, jak wiele poważnych chorób ma związek z nietolerancją i alergią na znajdujące się w zbożach białko – gluten. Dla osób nań uczulonych produkty zbożowe stanowią truciznę zagrażającą życiu. Natomiast u tych, którzy cierpią na nadwrażliwość na gluten, jego spożywanie powoduje dolegliwości jelitowe, ale może być także przyczyną wielu schorzeń, z nowotworami i chorobami z autoagresji włącznie, rzadko kojarzonych z tym produktem.

Jakiej zatem szukać alternatywy? Autorka proponuje pełnowartościowe diety terapeutyczne wolne od glutenu i kazeiny, które pomagają w leczeniu, a także sprawdzają się w profilaktyce chorób, mających związek z celiakią i nietolerancją glutenu. Dogłębnie analizuje najnowsze publikacje medyczne dotyczące uczuleń oraz nietolerancji tego składnika naszego pożywienia.

Prezentuje m.in. Specyficzną Dietę Węglowodanową, która wspomaga leczenie: nowotworów, osteoporozy, chorób zapalnych jelit, autoimmunologicznych, przewlekłych bólów, kłopotów z trawieniem i przyswajaniem, bezpłodności, a także wielu innych poważnych dolegliwości. Dodatkowym atutem tej publikacji są zawarte w niej przepisy zarówno dla diety bezglutenowej, bezmlecznej, wegetariańskiej, jak i Specyficznej Diety Węglowodanowej, pozwalające jeść nie tylko zdrowo, ale i smacznie.

Cena: 34,30 zł

_______________________

Z daleka od mleka. Cała prawda o szkodliwości mleka zwierzęcego i jego przetworów.(Vital).

zdaleold

 

Z przedmową dr Ewy Dąbrowskiej. Bożena Przyjemska przekonuje, że picie mleka – do niedawna mocno promowane – oraz spożywanie jego przetworów stanowi poważne zagrożenie dla naszego organizmu. Na poparcie swego twierdzenia powołuje się na liczne publikacje i badania naukowe na ten temat. Zawarte w mleku składniki (kazeina, laktoza, cukry zwierzęce) powodują uszkodzenie narządów wewnętrznych oraz nieodwracalne zmiany w układzie krążenia i kostnym. Wbrew powszechnym opiniom, nie wzmacnia ono kości, a je osłabia. Dla niemowląt szkodliwe jest każde mleko z wyjątkiem mleka matki, a sedno leży w różnych sekwencjach aminokwasów. Z racji tego, proponuje proste metody na samodzielne sporządzenie mleka roślinnego, mieszanki dla niemowląt oraz wiele przepisów diety bezmlecznej i bezglutenowej. Powołuje się też na niechętny stosunek medycyny chińskiej do mleka krowiego, które wychładza organizm i jest śluzotwórcze.

Cena: 30,90 zł

_______________________

Czego nie powie Ci lekarz o chorobach nowotworowych. Sprawdzone naturalne metody zapobiegania i leczenia.(Vital).

celene

Choroby nowotworowe stają się coraz częstsze. Jednak wiedza na temat ich profilaktyki i leczenia wciąż jest ograniczona. W dodatku popularyzuje się nieprawdziwe twierdzenia, choćby wskazując mammografię jako profilaktykę, gdy jest to metoda diagnozowania. O właściwym zapobieganiu rozwojowi choroby mówi się zbyt mało. Niebagatelną rolę w tym zakresie pełni sposób odżywiania, co jest niezwykle ważne również w trakcie terapii antynowotworowej. Autorka, zgodnie z poglądami zaprezentowanymi w poprzednich książkach, podkreśla, iż dieta obfitująca w mleko i jego produkty niesie duże ryzyko chorób nowotworowych. Zarówno kazeina, występująca w tych produktach, jak i gluten zbóż mają swój udział w obezwładnianiu limfocytów stojących na straży naszego zdrowia, m.in. zakłócają mechanizm funkcjonowania limfocytów NK (natural killer), które stanowią pierwszą linię obrony przeciw nowotworom. Niszczą bowiem jądra komórkowe komórek, które wykazują nieprawidłowy rozwój inicjujący powstanie nowotworu.

B. Przyjemska zwraca także uwagę na emocjonalne przyczyny choroby. Stres, złość, nienawiść, urazy, zabijają. Podwyższony poziom hormonu stresu, który temu towarzyszy, zaburza bowiem funkcjonowanie systemu immunologicznego, będącego podstawową linią obrony przed chorobami. Dużo uwagi autorka przywiązuje do oczyszczenia organizmu z toksyn i pasożytów, a w szczególności odciążeniu z zanieczyszczeń wątroby, nerek, układu limfatycznego, krwionośnego. Wskazuje zalety głodówek oraz diet owocowo-warzywnych, np. dr. Maxa Gersona, dr Johanny Budwig. Do tego dochodzi terapia sodą, witaminą C i D3.

Poznajemy siłę działania ziół (tradycyjnych polskich oraz kurkumy, imbiru), przypraw i grzybów (np. huba, reishi, shitake, maitake), a także właściwości popularnych warzyw, w szczególności kapusty (w tym brokuły i kalafior) oraz czosnkowatych. Już starożytni cenili właściwości lecznicze i odżywcze kapusty. Wielu znanych grackich mężów stanu uważało ją za eliksir młodości. Również owoce jagodowe oraz cytrusowe to źródło silnych związków przeciwnowotworowych.

Dopełnienie teorii stanowią wypróbowane przez autorkę przepisy na smakowite dania bez zbóż, cukru i mleka.

Cena: 41,90 zł


Sprzedaż

„Nieznany Świat” Księgarnia-Galeria

ul. Kredytowa 2,

00-062 Warszawa

tel. 22 827 93 49, kom. 506 063 920

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.nieznany.pl

 

 
 
Joomla Extensions