Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471

Komórki nerwowe stanowią skomplikowany układ bioelektryczny. Przekazywanie informacji między miliardami neuronów powoduje, że myślimy i posiadamy świadomość własnego ja


Piotr Derentowicz, 9/2018

Aby przesłać sygnał do innych komórek, aksony neuronów muszą je w jakiś sposób pobudzić. Pomiędzy neuronami nie ma połączenia, istnieje tylko niewielka szczelina międzysynaptyczna (synapsa). Komórki mózgu przekazują impulsy nerwowe z jednej synapsy na druga za pomocą neuroprzekaźnika lub impulsu elektrycznego. Rozprowadzanie informacji w postaci sygnału elektrycznego jest możliwe dzięki temu, że wszystkie neurony są zdolne do generowania przewodzenia potencjałów elektrycznych.

Japońscy smakosze od wieków delektują się wodorostem kombu. W 1908 r. prof. Kikunae Ikeda wyekstraktował z niego kwas glutaminowy, który stał sie jednym z podstawowych wzmacniaczy smaku i dodatkiem do żywności.


 Piotr Derentowicz, NŚ 4/2018

Agencje rządowe - m.in. amerykańska FDA (Food and Drug Administration) twierdzą, że glutaminian nie jest szkodliwy dla zdrowia i dopuszczają jego stosowanie. Zezwolono również na używanie go na terenie Unii Europejskiej pod numerem # 621.

W jamie ustnej człowieka żyje aż 50 mld bakterii zaliczanych do 300 różnych gatunków. Większość z nich nie jest szkodliwa. Te, które przebywają w zepsutych zębach są jednak niezwykle groźne...


Aleksandra Piaścik, 9/2018

Próchnica jest już w Polsce chorobą społeczną. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że jej przeciętny dorosły mieszkaniec ma 13 spróchniałych zębów, a 40 proc. Polaków w wieku od 65 do 74 lat już ich w ogóle nie posiada. Zepsute zęby ma też ponad 85 proc. sześciolatów i 85 proc. osiemnastolatków!

To najsilniejsza, nieszkodliwa dla człowieka, znana substancja, niszcząca bakterie i grzyby oraz dezaktywująca wirusy, z których żadne nie są na niego odporne. Jej działalnie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.


 Izabela Dobrońska, NŚ 7/2018

Terapia ozonem jest metodą stosowaną głównie w medycynie alternatywnej przy infekcjach bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych oraz wielu innych schorzeniach (między innymi w stanach zapalnych skóry). Ich lista jest bardzo długa, gdyż ozon posiada bardzo wiele cennych z tego punktu widzenia właściwości. Efekty jego zastosowania są trwałe i bardzo szybko zauważalne. Ponadto przy użyciu zewnętrznym (preparaty ozonowe) zazwyczaj nie występują żadne skutki uboczne. Po zakończeniu reakcji cząsteczka ozonu rozpada się na tlen dodatkowo natleniając komórki. Nie skaża on też środowiska ani nie odkłada się w tkankach żywych organizmów. Czyli – cudowna terapia w zasięgu ręki!

 

 
 
Joomla Extensions