To najsilniejsza, nieszkodliwa dla człowieka, znana substancja, niszcząca bakterie i grzyby oraz dezaktywująca wirusy, z których żadne nie są na niego odporne. Jej działalnie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.


 Izabela Dobrońska, NŚ 7/2018

Terapia ozonem jest metodą stosowaną głównie w medycynie alternatywnej przy infekcjach bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych oraz wielu innych schorzeniach (między innymi w stanach zapalnych skóry). Ich lista jest bardzo długa, gdyż ozon posiada bardzo wiele cennych z tego punktu widzenia właściwości. Efekty jego zastosowania są trwałe i bardzo szybko zauważalne. Ponadto przy użyciu zewnętrznym (preparaty ozonowe) zazwyczaj nie występują żadne skutki uboczne. Po zakończeniu reakcji cząsteczka ozonu rozpada się na tlen dodatkowo natleniając komórki. Nie skaża on też środowiska ani nie odkłada się w tkankach żywych organizmów. Czyli – cudowna terapia w zasięgu ręki!

Fragment artykułu z najnowszego numeru.

Japońscy smakosze od wieków delektują się wodorostem kombu. W 1908 r. prof. Kikunae Ikeda wyekstraktował z niego kwas glutaminowy, który stał sie jednym z podstawowych wzmacniaczy smaku i dodatkiem do żywności.


 Piotr Derentowicz

Agencje rządowe - m.in. amerykańska FDA (Food and Drug Administration) twierdzą, że glutaminian nie jest szkodliwy dla zdrowia i dopuszczają jego stosowanie. Zezwolono również na używanie go na terenie Unii Europejskiej pod numerem # 621.

Poniżej prezentujemy fragment publikacji zamieszczony w najnowszym numerze NŚ (4/2018)

Kolejna publikacja Leszka Mateli – autora ponad 50 książek o psychotronice, radiestezji, miejscach mocy oraz naturoterapiach, w tym wielu bestsellerów – to kompendium wiedzy o pozytywnych oddziaływaniach Natury wpływających na dobre zdrowie i osiągnięcie wewnętrznej harmonii.


Tym razem Czytelnik wyruszy w podróż po niezwykłych pod względem energii miejscach i pozna dobroczynne dla człowieka siły Natury. „Coraz częściej przekonujemy się, jak ogromny potencjał leczniczy tkwi w przyrodzie. Do tej pory był on niedoceniany, nierzadko lekceważony, a do tego naturalne środowisko niszczono. Powracamy zatem do zasad i idei, które przetrwały do naszych czasów w tradycyjnej medycynie ludowej. Ich skuteczność potwierdza nie tylko wielowiekowa praktyka, ale również najnowsze badania naukowe. Naturalne oddziaływania, które możemy wykorzystać dla naszego dobra są wielowarstwowe i różnorodne”.

Na ich powstawanie szczególnie narażone są naczynia wieńcowe. Ze swoją małą średnicą kilkumilimetrową są one poddawane przez cały czas ogromnym przeciążeniom


Piotr Derentowicz, NŚ 12/2017

Wspomniane naczynia okazują się bardzo wrażliwe na stres, który indukuje wzrost wydzielania m.in. cytokin prozapalnych. Związki te doprowadzają do uszkodzenia ich śródbłonka i warstwy środkowej (zbudowanej głównie z mięśniówki gładkiej oraz włókien kolagenowych i sprężystych). Ich stan zapalny przyspiesza rozpoczęcie zmian miażdżycowych.

 

 
 
Powered by JS Network Solutions