Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471

Uchodzi za jedną z najstarszych terapii. Może odprężać, uspokajać lub pobudzać do działania. Dostarcza niezapominanych wrażeń, m.in. radości, podniecenia oraz lekkości na duszy...


Aleksandra Piaścik

Obecnie tzw. orientalne salony masażu oferują mnóstwo różnych zabiegów. Chętni mogą sobie zafundować głaskanie skóry czekoladą, miodem lub gorącymi kamieniami. Niestety, nie wszyscy powinni korzystać z takich dobrodziejstw. Nim wybierzesz rodzaj masażu sprawdź, jakie są jego zalecenia i przeciwwskazania.

Życie na ziemi opiera się na działaniu zawartego w roślinach zielonego barwnika - chlorofilu. Jego cząsteczka to miniaturowy kolektor słoneczny o skomplikowanej budowie białkowej


Małgorzata Godlewska

Kolektor taki pochłnia energię emitowaną przez Słońce. Energia świetlna, która wpada w pułapkę w procesie fotosyntezy, jest następnie przekształcana w energię wiązań chemicznych: z pobranego z atmosfery dwutlenku węgla i uzyskanej z gleby wody, pod wpływem życiodajnych promieni Słońca w ciałkach zieleni, zwanych chloroplastami, rośliny wytwarzają glukozę oraz tlen. Nie muszą polować, by żyć i rosnąć. Są samożywne, samowystarczalne. Co więcej, produkując pożywienie dla zwierząt i ludzi. Drapieżniki żywią się wprawdzie innymi zwierzętami, jednak w każdym łańcuchu pokarmowym rośliny stanowią podstawe. Podstawę życia takiego, jakie znamy.

Daria Orlicz - znana wielkopolska terapeutka, śledząc prace naukowców zajmujących się koronawirusem, zaczęła zastanawiać się, jak wykorzystać w tej walce metody naturalne. Istnieją przecież rośliny zawierające związki o działaniu przeciwwirusowym.


Maria Rojek

Aby poradzić sobie z przeciwnikiem tak trudnym, jak koronawirus, trzeba go dobrze poznać. W styczniu br. został wykryty na nabłonku dróg oddechowych i wyizolowano jego genom o rekordowej długości 29867-29903 nukleotydów. Mamy do czynienia z wirusem osłonowym wielkich rozmiarów, o kształcie kulistym, z wypustkami, które sprawiają, że wyglądem przypomina koronę słoneczną - stąd jego nazwa.

Jeśli często powracają, oznacza to, że w naszym organizmie dzieje się coś złego


Aleksandra Piaścik

Skurcze łydek często występują podczas uprawiania sportu lub niespodziewanie wybudzają nas ze snu. Stanowią efekt gwałtownych zmian napięcia oraz długości włókien mięśniowych łydek. Podczas nagłego ataku czujemy ostry, szarpiący ból trwając nawet kilkanaście minut. Mięsień staje się bardzo twardy, zniekształcony oraz drży. Spazm ustępuje samoistnie i nie ma poważniejszych następstw zdrowotnych. Powodów takiej sytuacji jest kilka; podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić domowymi sposobami.

 

 
 
Joomla Extensions