Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471

Daria Orlicz - znana wielkopolska terapeutka, śledząc prace naukowców zajmujących się koronawirusem, zaczęła zastanawiać się, jak wykorzystać w tej walce metody naturalne. Istnieją przecież rośliny zawierające związki o działaniu przeciwwirusowym.


Maria Rojek

Aby poradzić sobie z przeciwnikiem tak trudnym, jak koronawirus, trzeba go dobrze poznać. W styczniu br. został wykryty na nabłonku dróg oddechowych i wyizolowano jego genom o rekordowej długości 29867-29903 nukleotydów. Mamy do czynienia z wirusem osłonowym wielkich rozmiarów, o kształcie kulistym, z wypustkami, które sprawiają, że wyglądem przypomina koronę słoneczną - stąd jego nazwa.

Jeśli często powracają, oznacza to, że w naszym organizmie dzieje się coś złego


Aleksandra Piaścik

Skurcze łydek często występują podczas uprawiania sportu lub niespodziewanie wybudzają nas ze snu. Stanowią efekt gwałtownych zmian napięcia oraz długości włókien mięśniowych łydek. Podczas nagłego ataku czujemy ostry, szarpiący ból trwając nawet kilkanaście minut. Mięsień staje się bardzo twardy, zniekształcony oraz drży. Spazm ustępuje samoistnie i nie ma poważniejszych następstw zdrowotnych. Powodów takiej sytuacji jest kilka; podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić domowymi sposobami.

Skąd pomysł, że krętki Borrelia burgdorferi "giną" w 38 stopniach Celsjusza?


Maria Rosiak

W 1996. r austriaccy naukowcy opublikowali wyniki badań, które sugerują, że ciepło może pomóc antybiotykom w ich trudnej walce z Borrelia burgdorferi. Hodowali ją w różnych temperaturach, samodzielnie i w połączeniu z antybiotykami. Testy wykazały, że wzrost dwóch szczepów został osłabiony przy 37°C i zahamowany w przedziale 39-40°C. Kolejna ich odmiana rozwinęła się dobrze do 39°C, ale przestała się rozmnażać przy 40°C. Dwa szczepy obumarły w 41°C, a całość badanych szczepów - przy 42°C.

Ze Stephenem Harrodem Buhnerem, autorem książek Antybiotyki ziołowe oraz Zioła przeciwwirusowe rozmawia Magdalena Anna Schmidt.


Na polskim rynku pojawiło się właśnie nowe wydanie Twojej znakomitej książki "Antybiotyki ziołowe - naturalna alternatywa dla leczenia lekoopornych infekcji". Chciałabym zapytać o Twoją niesamowitą pasję związaną z ziołolecznictwem. Czy mógłbyś przybliżyć swój pogląd dotyczący możliwości leczenia za pomocą roślin?

 

 
 
Joomla Extensions