EFT czyli Techniki Emocjonalnej Wolności nazywa się psychologiczną akupunkturą, czy raczej akupresurą. Nie potrzebujemy przecież do tego igieł, wystarczy "opukiwać" konkretne punkty i powtarzać proste teksty. Cel jest jeden: przywrócenie szybko i skutecznie wewnętrznej harmonii.


Kama Scudder

Korzenie tej techniki zaliczanej do energo-psychologii i energo-medycyny sięgają starożytnego Wschodu, konkretnie Chin, gdzie przed tysiącleciami powstała teoria meridianów, kanałów przepływu energii przez ludzki organizm. Tam też wymyślono akupunkturę.

W jednym z najstarszych dzieł indyjskiej literatury - Rigvedzie, napisanej ok. 1500 lat przed narodzeniem Chrystusa, znalazła się pochwała leczniczych mocy roślin o boskim pochodzeniu.


dr Miloš Jesenský

We wstępie do starych wedyjskich tekstów, znanych także jako Lecząca pieśń, możemy przeczytać, że:

Cukier ten coraz bardziej rozpowszechnia się w naszej diecie. Niestety ostatnie badania wykazują, że jest on niezwykle niebezpieczny


Piotr Derentowicz

W miodzie i owocach występuje naturalny cukier prosty - fruktoza. Jej źródłem jest dwucukier sacharoza oraz syrop glukozowo-fruktozowy. W ostatnich latach obserwuje się zwiekszenie spożycia fruktozy w postaci naturalnej oraz syropu.

Tabletki przeciwbólowe cieszą się niezmiennie wielkim powodzeniem i są dostępne niemal wszędzie. Niestety, jak wszystkie inne leki, wywołują wiele skutków ubocznych...


Kinga Piaścik

Ból sygnalizuje, że w organizmie rozwija się proces chorobowy. Leki przeciwbólowe, nazywane również analgetykami, niewelują jego odczucie. Ich aktywne składniki, m.in. diklofenak, ibuprofen lub naproksen różnią się strukturą budowy, mocą oraz zakresem działania. Są dostepne w formie: kapsułek, pastylek musujących, proszku w saszetkach, żeli, maści, syropów, plastrów, kropli, czopków czy też aerozoli.

 

 
 
Joomla Extensions