Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471

W jednym z najczystszych miejsc na Ziemi, nazywanym przez rdzennych mieszkańców Aotearoa, czyli Krajem Długiej Białej Chmury, rośnie niezwykłe, a można powiedzieć: wręcz magiczne drzewo MANUKA. Pochodzące niego olejek oraz miód są jednymi z najcenniejszych skarbów jakie kryje Nowa Zelandia.

Natura obdarzyła człowieka wieloma gatunkami roślin, które posiadają właściwości lecznicze. Przez wieki były one główną, a często nawet jedyną, bronią w ręku lekarza. W wielu przypadkach naturalne substancje i metody stosowane przez naszych przodków z pewnością również dzisiaj przyniosłyby ukojenie.

Występujące wyłącznie w Nowej Zelandii i Australii drzewo MANUKA było szeroko wykorzystywane przez osadników. To właśnie Maorysi i Aborygeni odkryli lecznicze właściwości różnych części tej niezwykłej rośliny o silnych właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych.

Obecnie z jego liści pozyskuje się w procesie destylacji silny antyseptyk - olejek MANUKA, a z białych, pachnących i pełnych nektaru kwiatów pszczoły produkują ciemny, gęsty miód.

Nowozelandzka firma kosmetyczna PARRS Protucts znana jest przede wszystkim z twórczych i innowacyjnych pomysłów. Jako jedna z pierwszych wykorzystała największe, naturalne bogactwa Nowej Zelandii tworząc szeroką gamę produktów do twarzy i ciała, bazujących zarówno na olejku, jak i miodzie MANUKA.

Od dawna wiadomo, że ten pszczeli produkt jest doskonałym środkiem na różne dolegliwości, a także wspaniałym kosmetykiem. Miód z Manuki wyróżnia się pośród dostępnych miodów tym, że wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne.

Miody Manuka zostały oficjalnie zatwierdzone przez Australian Therapeutic Goods Administration. Posiadają unikalne właściwości certyfikowane nazwą UMF (z ang. Unique Manuka Factor), będącą zastrzeżoną marką handlową należąca do organizacji Active Manuka Honey Association.

Czysty olejek z drzewa MANUKA jest wyjątkowo silnym preparatem. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. To idealny preparat dla osób, u których występuje problem z gojeniem się ran, np. u cukrzyków, gdyż nawet jedna aplikacja olejku na ranę gwałtownie przyśpiesza proces jej gojenia.

Do pielęgnacji skóry problematycznej przeznaczona jest seria Manuka Oil. Pomaga w walce z opryszczką, oparzeniami, infekcjami dróg oddechowych, chorobami skóry i wieloma innymi schorzeniami.

Olejek stanowi również główny składnik szamponu przeciwłupieżowego, ponieważ znakomicie usuwa ze skóry głowy bakterie i grzyby odpowiedzialne za powstawanie problemów skórnych. Z powodzeniem stosowany jest także w mydłach antybakteryjnych, które nie zmieniają pH skóry i są polecane jako alternatywa dla płynów do higieny intymnej.

W serii Manuka Honey zostały wykorzystane terapeutyczne właściwości miodu MANUKA, który wspomaga wzrost nowych komórek, regeneruje tkanki oraz posiada wybitną zdolność do odżywiania, łagodzenia i leczenia wrażliwej skóry. Produkty te są szczególnie polecane do stosowania, w połączeniu z leczeniem farmakologicznym, w przypadku egzemy, a także łuszczycy.

Łagodzące, nawilżające, a zarazem przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości miodu MANUKA pozwoliły na wykreowanie wyjątkowej serii łagodnych produktów do pielęgnacji i ochrony delikatnej skóry dziecka Honey Babe.

 

 
 
Joomla Extensions