Okulary niesoczewkowe do rehabilitacji wzroku opracowane zostały w oparciu o zalecenia AJURWEDY, staroindyjskiej wiedzy dotyczącej szerokopojętego zdrowia. Ich regularne używanie pozwala wspomagać narząd wzroku przy różnych jego problemach i wadach widzenia. Są uniwersalne. Stymulują naturalne funkcje oka w zależności od indywidualnych potrzeb. Szczególnie polecane osobom, które tracą ostrość widzenia z powodu wieku. Ich okresowe używanie rekomendowane jest też w przypadku stałego noszenia okularów soczewkowych w celu ożywienia naturalnych funkcji oka. Ostrość widzenia poprawia się już po pierwszym założeniu. 


Przed ich wprowadzeniem na polski rynek przez firmę Jahanath w 1996 roku zostały pozytywnie ocenione przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny) a następnie uzyskały wpis do rejestru produktów leczniczych jako „okulary korekcyjne, niesoczewkowe”.

Noszenie okularów multiprzesłonowych jest dla naszego wzroku nowym doświadczeniem. Po ich założeniu oczy muszą przyzwyczaić się do patrzenia w inny sposób – przez małe otworki. Dlatego początkowo zaleca się zakładanie ich na krótko by stopniowo wydłużać czas noszenia.

Osoby z krótkowzrocznością powinny używać okularów do patrzenia na rzeczy odległe, np. podczas spacerów, a dalekowzroczne – stosować je do czytania, pisania. W przypadku różnych wad widzenia należy eksperymentować dostosowując okulary do swojego sposobu widzenia. W stanach pooperacyjnych wskazane jest, by czynić to ze szczególną uwagą nie nadużywając możliwości oka. Ważne w tej sytuacji jest to, że okulary wilootworkowe zmniejszają ruchliwość oczu, ilość światła docierającego do nich oraz działają w szerokim zakresie dioptrii (+/-).

2 okulary męskie do zakładki z zamówieniem

Okulary ajurwedyjskie męskie (brązowe).  Zobacz inne modele na stronie naszego sklepu

Nie pomniejszają i nie powiększają obrazu, korygują jednak wady widzenia, dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ze względu na ograniczone pole widzenia nie należy w nich prowadzić pojazdów ani używać przy pracy na stanowisku o zwiększonym ryzyku.

W konstrukcji zastosowano 2 czarne, nieprzeźroczyste przesłony wielootworowe w oprawach okularowych. Otwory rozmieszczone w ściśle określonej sekwencji. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz w efekcie załamania promieni trzyosiowych, co pozwala na zwiększenie głębi ostrości.

Dostępne są dwa wzory okularów (bez przesłony bocznej) – w rozmiarze męskim, damskim i dziecięcym oraz z przesłoną boczną – tylko w jednym rozmiarze. Okulary posiadają elastyczne zauszniki, dzięki czemu łatwo je dopasować do obwodu głowy.


Sprzedaż:

NIEZNANY ŚWIAT Księgarnia-Galeria

Kredytowa 2, Warszawa

tel. 22 827 93 49

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.nieznany.pl 

 

 
 
Joomla Extensions