Wobec wielu porażek medycyny akademickiej w walce z boreliozą coraz więcej uwagi przykłada się do naturalnych środków i metod. Szczególne oczekiwania zaczęto wiązać w tym zakresie ze stevią, znaną diabetykom i dietetykom z innych zalet


Piotr Derentowicz

Stevia rebaudiana, która należy do rodziny Asteraceae, jest zwana liściem miodu lub słodkim liściem, ze względu na swą słodkość i używana jako naturalny substytut syntetycznego środka słodzącego. Ekstrakt z jej liści zawiera wiele niezwykle aktywnych biologicznie związków przeciwdrobnoustrojowych. Ich rola polega głównie na ochronie rośliny przed zakażeniem mikrobiologicznym i niekorzystnymi warunkami środowiskowymi.

Dr Igor Błagoobrazow, neurolog, specjalista w dziedzinie refleksologii i akupunktury, znawca medycyny chińskiej, posługujący się unikalną aparaturą biorezonansową, umożliwiającą zwalczanie lekoodpornych bakterii i wirusów od wielu lat zajmuje się leczeniem migrenowych bólów głowy.


Migreny a bakterie

Zanim wszedł w posiadanie urządzenia do biorezonansu, stosował akupunkturę. Zauważył, że na migreny cierpią niekiedy całe rodziny. Zastanawiał się, dlaczego tak się dzieje i jak ulżyć cierpieniom pacjentów, których prześladują specyficzne, bardzo dokuczliwe pulsujące bóle obejmujące połowę głowy. Zwykle na jedną lub dwie godziny przez takim atakiem pojawia się tzw. auta: chory odczuwa mdłości, wyraźne pogorszenie samopoczucia.

Nie leczy bezpośrednio chorób, natomiast usuwając z organizmu toksyczne metale ciężkie i regulując działanie enzymów, przywraca naturalną, niezakłóconą przemianę materii. Pozwala również znacznie zmniejszyć ilość zażywanych leków


dr n. med. Antoni Krasicki, NŚ 5/2013

Wśród toksycznych metali ciężkich najlepiej poznane jest szkodliwe działanie ołowiu. A jednak to nie on jest najgroźniejszy. Obecnie na pierwszy plan jeśli chodzi o szkodliwość dla organizmu człowieka wysuwa się rtęć i glin, który – jak wynika z niektórych źródeł – podobno doprowadził do upadki Imperium Rzymskiego, gdyż wodę do Rzymu dostarczano ołowianymi rurami.

Dlaczego tak się dzieje?

Przemianą materii rządzi około 50.000 różnych enzymów, w tym około 10.000 metaloprotein (metaloenzymów). Np. cynk jest składnikiem około 300 enzymów. Ale, jeżeli w jego miejsce wejdzie toksyczny kadm, przemiana materii zostanie znacznie zaburzona. Żelazo znajduje się w poznanych pięciu enzymach, jednak gdy zastąpi je glin, który w organizmie przenoszony jest tymi samymi drogami, zaburzenia przemiany materii są znaczne. Co prawda glin nie należy do metali ciężkich, ale mówi się o nim w tym właśnie kontekście. Rośliny w normalnych warunkach go nie przyswajają, chyba że człowiek tak bardzo zniszczył środowisko, że nie potrafiące się obronić rośliny także chorują.

Czym jest biorezonans? – pada często pytanie. Oparty na wibracyjnych, fizycznych właściwościach natury, okazuje się on jedną z metod najbardziej bliskich biologicznie ludzkiemu ciału. Często korzystając z częstotliwości zbliżonych do charakterystycznych dla danej osoby, przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia. Jeszcze w XIX wieku tacy znani naukowcy, jak Michael Faraday, James Maxwell, Heinrich Hertz oraz inni, zasugerowali, że dotknięte chorobą narządy lub układy zmieniają charakterystyczną częstotliwość organizmu, co stawiało na porządku dziennym problem sposobu ich przywrócenia i tego, czy jest to w ogóle możliwe.

 

 
 
Powered by JS Network Solutions