Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471

Miesięcznik „Nieznany Świat”, który w październiku 2010 r. obchodził swoje 20-lecie, jest najstarszym polskim tytułem prasowym poświęconym psychotronice, problemom rozwoju duchowego i terapiom naturalnym. Jego próbny numer ukazał się już w 1984 r., jednak ówczesne władze polityczne na wydawanie pisma nie wyraziły zgody, formułując pod adresem jego twórców zarzut, że zamierzają propagować treści sprzeczne ze światopoglądem materialistycznym.

Ostatecznie „Nieznany Świat” wszedł na rynek w 1990 r., ukazując się odtąd regularnie jako miesięcznik w nakładzie +/-80 tysięcy egzemplarzy (aktualny nakład: 76 tys.). Jego współwłaścicielem, autorem koncepcji redakcyjnej i redaktorem naczelnym jest pisarz, reporter i publicysta Marek Rymuszko (pełniący jednocześnie od ponad dwudziestu lat funkcję prezesa ogólnopolskiej organizacji reportażystów – Stowarzyszenia Krajowy Klub Reportażu), autor kilkunastu książek, w większości faktologicznych, w tym dwóch napisanych wspólnie z Anną Ostrzycką, która kieruje Wydawnictwem „Nieznany Świat” oraz Agencją ARO – Wydawnictwem „Fenomen” (koedytor tytułu).

W rankingach zagranicznych odnoszących się do rynku prasowego czasopism ezoterycznych „Nieznany Świat” wielokrotnie sytuowano wśród kilku najpoważniejszych, najlepiej redagowanych i najbardziej wiarygodnych tytułów w Europie. Wśród jego kilkudziesięciu stałych współpracowników, których nazwiska znajdują się w redakcyjnej stopce, są autorzy z całego świata i niemal wszystkich kontynentów, wśród nich liczni znani dziennikarze oraz badacze. Pismo współpracuje także z kilkunastoma wydawanymi w innych krajach tytułami o podobnym profilu, co umożliwia stałą wymianę interesujących tekstów i bieżący dopływ najciekawszych informacji. W 1997 r. zorganizowało pierwszy w Polsce zjazd ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną, czego rezultatem stała się wydana przez „NŚ” książka Polskie życie po życiu, która miała już sześć wydań.

Wydawnictwo „Nieznany Świat” od 15 lat dysponuje własną stacjonarną Księgarnią – Galerią w Warszawie, gdzie w sprzedaży znajduje się ponad 9 tysięcy tytułów książek o tematyce zbieżnej z zainteresowaniami merytorycznymi czasopisma, a przed kilku laty uruchomiło również jedną z najbardziej profesjonalnych w Polsce księgarni internetowych.

Adres Wydawnictwa: ul. Kielecka 28 lok. 2, 02-530 Warszawa, tel. 22 849-77-38, tel./fax 22 881-03-36; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Redakcja: ul. Bryły 2 lok. 136, 02-685 Warszawa, tel./fax 22 857-95-02, 647-37-42 (-43); Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Strona internetowa: www.nieznanyswiat.pl .
Księgarnia-Galeria: ul. Kredytowa 2, 00-056 Warszawa, tel./fax 22 827-08-27, 827-93-49; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Księgarnia internetowa: www.nieznany.pl.

NIEZNANY ŚWIAT to:

  • Najstarsze w Polsce czasopismo poświęcone ezoteryce, parapsychologii, medycynie, radiestezji, astrologii, UFO oraz innym tajemnicom i fenomenom Natury.
  • Relacje ze zdarzeń dziwnych i zagadkowych, a także reporterskie opowieści o ludziach o nietypowych zdolnościach i właściwościach.
  • Stała sieć doświadczonych współpracowników w kraju i zagranicą, którzy przekazują najświeższe i najciekawsze informacje z całego świata o fenomenach ludzkiego organizmu oraz niezwykłych zjawiskach.
  • Niepublikowane dotychczas w Polsce fragmenty książek oraz artykułów dotyczących jasnowidzenia i telepatii, psychokinezy i bliskich spotkań III stopnia z obiektami UFO.
  • Stałe porady zdrowotne, w tym także niekonwencjonalne techniki terapeutyczne i relaksacyjne. połączone z prezentacją czołowych healerów polskich i zagranicznych.
  • Własna Księgarnia-Galeria w centrum Warszawy, która oferuje blisko dziewięć tysiący tytułów książek, kaset oraz innych artykułów związanych z tematyką Nieznanego Świata.

MAREK RYMUSZKO - reporter, pisarz, publicysta. Absolwent studiów prawniczych i dziennikarskich. Długoletni dziennikarz tygodnika Prawo i Życie, oraz współpracownik wielu czasopism i serii wydawniczych. Laureat kilkudziesięciu nagród w ogólnopolskich konkursach reporterskich. W 1986 r. za całokształt dorobku w dziedzinie reportażu uhonorowany najbardziej cenioną w środowisku Nagrodą im. Ksawerego Pruszyńskiego. Autor książek: Miejsce na górze (1983 r.), Paralaksa (1984 r.), Wielka zasadzka (1984 r.), Noc komety (1988 r.), Schody (wyróżnienie Życia Literackiego za najlepszą książkę reporterską w 1988 r.), Nieuchwytna Siła (we współautorstwie z Anną Ostrzycką - 1989 r.), Bajki polskie. Reportaże sądowe (1990 r.), Złamana lanca (1991 r.), Powrót Nieuchwytnej Siły (we współautorstwie z Anną Ostrzycką – 1994 r.), Polskie życie po życiu. Relacje ludzi uratowanych ze stanu śmierci klinicznej (1996 r., cztery wydania), Przypadki metafizyczne (2002 r.) oraz kilkunastu pozycji wydrukowanych w KAW-owskiej serii Ekspres Reporterów. W 1989 r. w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbyła się premiera jego sztuki Kołysanka. Od 1990 r. kieruje nieprzerwanie ogólnopolską organizacją reportażystów – Stowarzyszeniem Krajowy Klub Reportażu. Twórca koncepcji redakcyjnej miesięcznika Nieznany Świat i jego redaktor naczelny.

ANNA OSTRZYCKA - reporter i wydawca. Absolwentka Wyższego Studium Języków Obcych oraz Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest znana ze swoich publikacji, dotyczących zwłaszcza niekonwencjonalnych technik terapii, zagadek Natury i fenomenów ludzkiego organizmu. Autorka wydanej wspólnie z Markiem Rymuszko w 1989 r. przez Oficynę Literatów Rój reporterskiej książki Nieuchwytna siła, w której zaprezentowano największy polski fenomen psychokinetyczny Joanny Gajewskiej z Sosnowca oraz stanowiącego kontynuację tej edycji Powrotu Nieuchwytnej Siły (Wydawnictwo FENOMEN, 1994 r.). Współtwórca Wydawnictwa Nieznany Świat, którym kieruje.


Wśród czasopism o podobnym profilu tematycznym Nieznany Świat zaliczany jest do kilku najlepiej redagowanych i najbardziej wiarygodnych czasopism w Europie. Z pismem stale współpracuje blisko stu autorów z kraju i zagranicy, praktycznie ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich wybitni dziennikarze i znani na całym świecie badacze zjawisk alternatywnych (patrz redakcja)

Zapamiętaj:
Miesięcznik Nieznany Świat to pismo dla wszystkich, którzy interesują się nieznanym, którzy myślą i czują, pragnąc wiedzieć więcej niż inni.

 

 
 
Joomla Extensions