Poczet healerów polskich - NŚ 3/2017
Urszula Węgrzyk

To nie Wiesława Bakaj wybrała Dwupunkt. To Dwupunkt wybrał ją.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż prekursorem Dwupunktu i Quanteca był w pewnym sensie Adam Mickiewicz. On wiedział więcej niż większość ludzi, co nie wszyscy wtedy rozumieli. W prologu „Dziadów” czytamy:

Człowieku, gdybyś ty wiedział, jaka twoja władza!
Kiedy myśl w twojej głowie, jako iskra w chmurze.
Zabłyśnie niewidzialna, obłoki zgromadza i tworzy deszcz rodzajny, lub gromy i burze.
Gdybyś wiedział, że ledwie jedną myśl rozniecisz,
Już czekają w milczeniu, jak gromu żywioły,
Tak czekają twej myśli szatan i anioły;
Czy ty w piekło uderzysz, czy w niebo zaświecisz;
A ty jak obłok, górny, ale błędny pałasz i sam nie wiesz, gdzie lecisz, sam nie wiesz, co działasz.

Patrzeć inaczej

Znawczyni Dwupunktu i Quanteca Wiesława Bakaj już jako dziecko mieszkała z rodzicami wśród pól i lasów na Lubelszczyźnie i inaczej patrzyła na niematerialny świat. Widziała też „od zawsze” więcej od innych. Gdy miała 6 lat, przysparzała z tego powodu swoim rodzicom zmartwień. Nie mogli bowiem zrozumieć, skąd bierze się to, że dziewczynka nie śpi w nocy, obserwuje przechodzących przez ścianę przypadkowych ludzi. Lekarz zapisał tabletki, zastrzyki i... temat przez długi czas nie istniał.

Acz nie całkiem.

Zawsze miała inne zainteresowania od swoich rówieśników. Jako jedenastolatka pochłaniała książki z miejscowej biblioteki o „dziwnej” tematyce. Intrygował ją kraj kwitnącej wiśni, tematyka fantastyczno-naukowa, prawa rządzące kosmosem, naukowe odkrycia i ich znaczenie dla przeciętnego człowieka. Zdecydowała, że najlepszym dla niej kierunkiem nauki będzie pedagogika, co potwierdziła później dyplomem ukończenia Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.

Ponieważ zawsze interesowało ją zdrowie, niejako z rozpędu ukończyła Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy w Warszawie (filia Instytutu w Barcelonie). Do dzisiaj pracuje jako terapeuta-refleksolog. Znane są jej również techniki terapii czaszkowo-krzyżowej, klawiterapii, Theta-Healing, metody bioterapii Zdenko Domancica, masaże energetyczne i oczyszczające.

Przez wiele lat pogłębiała swoją wiedzę o fizyce kwantowej. Doszukiwała się zastosowań jej praw i możliwości w codziennym życiu. Fascynacja tą tematyką była tak silna, iż w 2010 roku ukończyła w Niemczech cztery stopnie seminariów u dr. Richarda Bartletta i poznała technikę Dwupunktu - Matrycy Energetycznej.

Kontakt z ludźmi, którzy patrzą na życie z innej perspektywy, wierzą i wiedzą, że to my kreujemy naszą rzeczywistość, uaktywnił uśpione dotychczas umiejętności, a przede wszystkim stał się źródłem wielkiej radości spowodowanej odkryciem, iż niektórzy potrafią realizować siebie, łamiąc wszystkie zasady, a zwłaszcza mniemanie, że „coś jest niemożliwe”. W fizyce kwantowej takie słowo nie istnieje, tam wszystko jest możliwe, gdyż to „obserwator” jest przyczyną swoich doświadczeń. Bruce Lipton mówi: To nasze myśli, przekonania i informacje z zewnątrz determinują nasze życie. Zmień przekonania, a zmieni się twoje życie.

I oto stał się „cud”, który, według innych, nie miał prawa się wydarzyć.

Marzyłam o Quantecu – mówi Wiesława Bakajurządzeniu, które analizuje informacje w polu człowieka i daje antidotum w postaci różnych informacji transformujących odnalezione „nieprawidłowe” wzory. Urządzeniu drogiemu, gdyż wersja, którą wybrałam, kosztowała ok. 70 000 zł. Ja jednak wiedziałam, że już je mam, a Wszechświat niech wymyśli, jak mi je dostarczyć.

I wymyślił.

Na warsztatach Dwupunktu, które już wtedy prowadziłam – było to w Zabrzu, w czasie luźnych rozmów z uczestnikami – powiedziałam, że moim marzeniem jest Quantec i, by mógł zaistnieć dla mnie, potrzebuję 35 000 zł, bo resztę kwoty mogę spłacić na raty. Po zajęciach podeszła do mnie Joasia z Katowic i stwierdziła, że mi pomoże, wpłacając wymaganą kwotę i może coś fajnego razem zrobimy. Tak oto marzenie stało się realne.

Na Quantecu pracuję do dzisiaj. To moja pasja i radość z tego, co mogę zrobić dla ludzi, aby ich życie było zdrowe, piękne, świadome. Prowadzę również warsztaty dla terapeutów pracujących z urządzeniem Quantec, które cieszą się dużym powodzeniem i każdy, kto na nich był, chce więcej, gdyż wiedzę, którą otrzymuje, otwiera nowe możliwości, nową perspektywę patrzenia na świat.

Patronat Nieznanego Świata - Warsztaty w Warszawie

* I stopień:

19-20 stycznia - JELENIA GÓRA
26-27 stycznia - WROCŁAW
09-10 lutego - WARSZAWA
02-03 marca - SZCZECIN
16-17 marca - PISARZOWICE
23-24 marca - JELENIA GÓRA

* II stopień:

12-13 stycznia - WARSZAWA
09-10 marca - WROCŁAW
06-07 kwietnia - SZCZECIN

* III stopień:

16-17 lutego - JELENIA GÓRA
30-31 marca - WARSZAWA
27-28 kwietnia - WROCŁAW

* IV stopień:

05-06 stycznia - WARSZAWA
02-03 lutego - PISARZOWICE
23-24 marca - SZCZECIN
13-14 kwietnia - JELENIA GÓRA

Szczegóły na www

Budowanie wewnętrznej siły

Kiedyś doświadczała różnych dziwnych stanów. Bardzo niepokoiły ją bóle w klatce piersiowej, głowy oraz nóg. Lekarze nie mogli się zorientować, co jej dolega, ponieważ wyniki badań miała bardzo dobre. Nie wiadomo, jak by się to skończyło, gdyby nie wsparcie męża, Artura. Ból ustępował po dotyku jego rąk, a on to robił intuicyjnie.

Dopiero po kilku latach spotkała terapeutę, który powiedział, że dolegliwości, których doświadcza – wysokie ciśnienie, bóle głowy i różnych organów, ogarniające ją wszechobecne zimno – nie mają przyczyn fizycznych. Ona w ten sposób odbierała informacje czegoś, czego nie widać: innych światów, istot niematerialnych, myśli ludzi, ich „programów”, emocji (najbardziej bolą złość i agresja).

Rozpoczęła się żmudna nauka rozpoznawania, co oznacza co. Intuicja, której dzisiaj ufa bez zastrzeżeń, coraz bardziej stawała się sposobem na podejmowania decyzji, rozpoznawania ataków energetycznych ludzi. Nauczyła się wtedy odczuwania i rozumienia sygnałów swojego ciała, a także tego, co zrobić z płynącą stąd informacją. Zdobyła też wiedzę, jak korzystać z ziół i suplementów.

 

 
 
Joomla Extensions